A képregények a Manga Amerika változata, azaz lebutított változata. Ne értsetek, félre imádom a képregényeket és ahhoz tartozó kultúrát, de ha úgy vesszük, a képregény azoknak az embereknek készül, akiket ebben a világban nem ér annyi siker és öröm így egy olyan álomvilágba képzelik magukat, amiben elfeledhetik a nyomorukat… jó ezt bármire rá lehet húzni= regényekre (fantasy, krimi bármi), videó játékokra, animére, sorozatokra, bármire.
De a képregényben momentán önmagadat jelenítik meg mindféle burkolt utalás nélkül lásd spiderman: vékony, szerencsétlen, nem veszi észre senki, sőt a társadalom kiközösíti, de amint a szuperereje lesz egyből két csaj is a képbe kerül, a társadalom befogadja. (jó ez nagyon felületes elemzés majd később kifejtem. ) De ez amire egy 12-16 éves gyerek vágyik (azért ezt a kort választottam mert a gyerek ebben a korban a legsebezhetőbb.)
A képregények nagy része ezen az elven alapszik = a luzer aki hős lett.
Nos, álltában mi jut az ember eszébe ekkor =bosszút állok akik eddig bántottak vagy ártottak nekem =Batman(jó ő egy kicsit magasztosabb célja de a lényeg ugyan az.)Nem véletlenül válaszoztam a két legismertebb karaktert, de erről majd későbbiekben.
A képregényeknek viszonylag nincs üzenete. Ez tény, mármint a mangákban van bizonyos érzés, ami végig ott lebeg a történetben.(Nem mindegyikben pl dragon ball, pokemon, shaman king és igen a naruto ezek a” megyünk, csata, fejlődés, majd megyünk, csata, fejlődés” és így tovább ezeket bármeddig el lehet húzni. A képregény is többé ez de jóval színvonalasabban és legalább megpróbálja titkolni ja és story kárpótol mert jóval érdekesebb storyk vannak benne szerintem .
Következik : képregények megfilmesítve . Aki volt a holdfénykonon az halhatta Harza Tamás úgymond „elemezését” a pókember filmek és képregény közötti különbségről , nos akármennyire tisztelem Tamást előadás az nem megy neki, de ettől függetlenül a magyar képregény kiadást 90% neki köszönhetjük .Ezért hálás köszönet!